Zapisz się na newsletter

Ben

Energia:
Wiek: 6
Waga: 17
Szczepienia:
Sterylizacja:
Odrobaczenie:
Mikro czip:
Numer do opiekuna: 509188082

Historia Bena jest poruszająca. Na pierwszym plakacie adopcyjnym tego wspaniałego psiaka napisane było tak:

 

"Jestem Ben. Nie pamiętam nic sprzed tamtych chwil, pamiętam natomiast ból wbijanych kłów w moje łapy, uszy...

Nigdy nie zapomnę pragnienia, by następne ugryzyzienie było tym ostatnim...

Wtedy właśnie zobaczyła mnie wolontariuszka. Chwilę później byłem już w nowej, prywatnej klatce, w nowym lepszym miejscu...

Tu są dla mnie mili, cierpliwi. Staram się zapomnieć tamte złe chwile... przy spokojnych osobach jest to możliwe.

Czy jednak kiedyś przypomnę sobie co znaczy MÓJ DOM?"

 

W tym pięknym i wzruszającym tekście jest jeden błąd. Najprawdopodobniej Ben nigdy nie miał swojego własnego domu, dlatego nie miał możliwości go sobie przypomnieć. Przeszedł w życiu już wiele. Znamy historię od pobytu w ciężkim schronisku, w którym był gryziony przez inne psy. W ciągłym stresie, niedopuszczany do pożywienia czuwał dzień i noc próbując przetrwać każdy kolejny dzień. W ostatniej chwili został zabrany przez Panią Agatę, która pracowała nas stopniowym polepszaniem jego początkowo ciężkiego stanu psychicznego. Panicznie bał się ludzi, bał się również innych psów. Wzrok skierowany w jego stronę powodował paniczny lęk. Ben w tym czasie przebywał w hotelu dla zwierząt, skąd został przeniesiony do płatnego Domu Tymczasowego, w którym miał możliwość poznania warunków domowych. Tutaj mógł nauczyć się zasad mieszkania z ludźmi pod jednym dachem, zobaczył na czym polega ciepła i przyjazna relacja z człowiekiem. W tym czasie Opiekunka Bena napisała w ogłoszeniu adopcyjnym następujące słowa:


"Ben to pies o wrażliwym usposobieniu. Szuka swojej przystani, nie ma wielkich wymagań: oprócz wiktu i opierunku potrzebuje stabilizacji, człowieka posiadającego spokojne usposobienie i unormowany tryb życia. To pies delikatny i bardzo wrażliwy na bodźce zewnętrzne, dlatego szukamy kogoś, kto zaakceptuje go takim jaki jest i pozwoli mu dać swoje ciepłe serduszko w zamian za dożywotnią przyjaźń. Psiak jest wykastrowany, lubi dzieci ale takie starsze, je suchą karmę, potrafi zostać sam w domu nie brudzi i nie niszczy. Jest psem karnym, na początku jest ostrożny, ale jak pozna człowieka to oddaje mu całe swoje serce. Bywa zaborczy i zazdrosny o inne psy, dlatego wolimy aby był jedynym psem w domu. Na spacerach inne zwierzęta traktuje neutralnie. Daj szansę Benowi na spokojny i dobry dom, zechciej zobaczyć uśmiech na jego pyszczku podczas spaceru czy twojego powrotu do dom . Zobacz ile ten pies ma ciepła i może ci go dać do końca swoich dni wraz z bezgraniczną miłością. Tylko czy ty jesteś w stanie otworzyć dla niego drzwi do swojego serca?"

 

Po 18 miesiącach spędzonych w płatnym Domu Tymczasowym Pani Agata, fantastyczna Opiekunka Bena, znalazła dla niego Dom. Ben po wilu latach w końcu zamieszkał ze wspaniałymi ludźmi.

 

Część wpłat, które trafiają do nas przeznaczamy na opłacanie płatnych Domów Tymczasowych. Są to miejsca, w których psy mogą przygotować się do zamieszkania w docelowym domu stałym. Zachęcamy zatem do dokonywania wpłat, pozwalają nam one na pomaganie coraz większej liczbie zwierząt. Wpłaty możesz dokonać TUTAJ (zakładka WPŁATY).

 

 

 

509 188 082

dane do faktury:

STOWARZYSZENIE DOG RESCUE
ul. Krakowska 16i
32-020 Wieliczka
NIP: 683 208 18 68
REGON: 122 940 964
KRS: 0000471766

adres korespondencyjny:

Lednica Górna 30/1
32-020 Wieliczka

napisz do nas

Wyślij
Strona DogRescue.pl stosuje pliki cookies. Korzystanie z niej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień przeglądarki na swoim urządzeniu. Więcej o plikach cookies i zasadach przetwarzania danych osobowych w Dog Rescue dowiedzą się Państwo z Polityki Prywatności.X